Profesjonalna opieka domowa w Krakowie

Ludziom młodym ciężko jest wyobrazić sobie codzienne życie seniora. Nic dziwnego – gdy jest się samodzielnym, pełnym energii i aspiracji trudno uzmysłowić sobie, że za kilkadziesiąt lat może być zupełnie inaczej. Jeśli mielibyśmy możliwość kreowania własnego życia w wieku emerytalnym – jak by ono wyglądało? Czy marzeniem byłoby wówczas zamknięcie w ośrodku bądź pozostawienie na pastwę losu przez najbliższych? Raczej nie. Właśnie dlatego wiemy, jak ważne jest to, by  zapewnić swoim najbliższym godziwe życie w jesieni życia, które z jednej strony potrafiłoby zagwarantować poczucie wolności i samodzielności, z drugiej zaś dawałoby bezpieczeństwo i pomoc w każdej sytuacji.

Skąd wiadomo, że należy pomyśleć już o opiece nad najbliższymi? Naszymi podopiecznymi są najczęściej osoby starsze, które nie mają już tyle siły, refleksu i zdrowia, by samodzielnie zajmować się sobą i własnym domem. Pojawiają się problemy z codziennymi czynnościami, zwłaszcza takimi, które wymagają wysiłku i ruchu – zakupy, sprzątanie, gotowanie. Nierzadko figle płata pamięć, co może doprowadzić nawet do tragedii – pozostawienie czajnika na gazie czy błędna orientacja w terenie. Kraków jest przecież miastem, w którym osoba starsza łatwo może się zagubić lub ulec wypadkowi.

Jeśli Twój rodzic, dziadek bądź inny krewny z powodu sędziwego wieku ma problemy z codziennym życiem, zapraszamy do współpracy. Już nie musisz wybierać między wysłaniem krewnego do zamkniętego ośrodka – w którym mieszkańcy zwani są pacjentami i, co najgorsze, czują się niepotrzebni dla świata – a koniecznością rezygnacji z własnego życia, by tylko zaopiekować się bliskim.

Credo to profesjonalna opieka. Kraków jest zaś głównym obszarem naszych działań. Swoje usługi oferujemy w domu podopiecznych. Jesteśmy nie tylko ich opiekunami, ale też przyjaciółmi – wiemy, jak ważna jest kondycja psychiczna każdego człowieka, zwłaszcza takiego, który z każdym dniem staje się coraz bardziej bezradny. Staramy się, by każdy nasz podopieczny mógł prowadzić dokładnie takie życie, do jakiego jest przyzwyczajony. Dzięki naszej opiece może nadal posiadać ukochane zwierzątko, spotykać się z rodziną, przyjaciółmi, chodzić na ulubione kółko szachowe czy też jeść nie tylko to, co zdrowe, ale i smaczne. Mówiąc krótko, staramy się zapewnić im taką starość, jakiej sami życzylibyśmy dla siebie za te kilkadziesiąt lat.

Jeśli mieszkasz w Krakowie i czujesz, że z jakiegoś powodu potrzebujesz pomocy – wiek, choroba, niepełnosprawność – nie wahaj się. Pomożemy powrócić do takiego życia, jakie wiodłeś, zanim pojawiła się bezradność. Będziesz nadal żył w swoim mieszkaniu, poruszał się ulicami Krakowa, a gdy tylko pojawi się taka chęć, nie będziesz też musiał czekać na odwiedziny – sam, w każdym momencie będziesz mógł odwiedzić swoich bliskich. Wszystko to pod czujnym okiem naszych opiekunów.

Jeśli posiadasz taką osobę w swojej rodzinie i z jakichś powodów nie możesz zagwarantować jej stałej opieki, nie skazuj jej na zamknięcie w ośrodku pomocy. Domowa opieka jest tym, co pomoże nie tylko schorowanemu ciału, ale i duszy. A Ty zyskasz spokój, wiedząc o tym, że Twoi najbliżsi są pod doskonałą i kompleksową opieką, również całodobową – jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.

Credo to opieka w Krakowie nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Naszym zadania to nie tylko praca – to również misja, która odbywa się w zgodzie z najważniejszymi zasadami człowieczeństwa. Zaufanie, opieka, dobroć, pomoc i uśmiech to oręże, z którym przychodzimy do każdego podopiecznego. Dzięki nam każdy z nich może zachować swoją niezależność bez świadomości, że staje się ciężarem dla swoich bliskich.