Opieka całodobowa nad osobami starszymi w Krakowie

Wiemy, że troszczysz się o swoich bliskich, że pragniesz dla nich jak najlepiej – inaczej nie byłoby Cię w tym miejscu. To nie jest oznaka Twojej bezsilności i braku empatii. Po prostu zależy ci na jak najlepszej pomocy, a my jesteśmy w stanie ją zagwarantować.

Wypadek, choroba lub po prostu starość – jest kilka powodów, dla których człowiek może potrzebować stałej opieki. Wiemy jak przykre jest to, że nie można sprawnie poruszać się po mieszkaniu, skorzystać z kąpieli, z toalety, a nawet przygotować i spożyć posiłku. Co prawda istnieją specjalne ośrodki pomocy, jednak takie miejsca często wpływają negatywnie na poczucie własnej godności osoby starszej oraz na sens jej dalszej egzystencji. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem okazuje się domowa opieka całodobowa.

Opieka całodobowa nad osobami starszymi, wykonywana przez odpowiednio przygotowane do tego celu osoby i świadczona w domu podopiecznego, to w krajach zachodnich standard. Teraz można pozwolić sobie na taką pomoc także w Krakowie. Zapewnij swoim rodzicom, dziadkom i innym krewnym, dla których starość stała się przeszkodą w prowadzeniu codziennego życia, profesjonalną opiekę przez całą dobę, bez konieczności zamknięcia w nieprzyjemnym i zapomnianym przez świat ośrodku, w którym pacjenta otacza jedynie starość i zimna, mechaniczna opieka.

Oferowana przez nas opieka nad osobami starszymi w Krakowie świadczona jest przez specjalnie przeszkolone osoby, które nie tylko potrafią ulżyć w codziennych obowiązkach domowych oraz tych związanych z higieną, ale też są ciepłe, życzliwe i przyjazne. To dla nas bardzo ważne, by każdy nasz krakowski podopieczny został otoczony nie tylko opieką, ale i prawdziwą troską oraz wsparciem psychicznym. Rozmowy, możliwość wysłuchania, poczucie samodzielności – to właśnie to jest najlepszym lekarstwem na smutne skutki starości.

Świadczona przez nas opieka całodobowa w Krakowie odbywa się w domu lub w mieszkaniu podopiecznego. Dzięki nam nie musi on zmieniać swoich przyzwyczajeń, trybu życia i ukochanych rytuałów, takich jak poranna gazeta przy kubku herbaty, popołudniowe wiadomości, spacer z psem czy obserwacja życia toczącego się za kuchennym oknem.

Jakie czynności może obejmować nasza całodobowa opieka nad osobą starszą?
Tak naprawdę wszystko zależy od podopiecznego, jego stanu zdrowia, możliwości oraz potrzeb. Nasi opiekunowie przygotowani są do świadczenia pomocy z zakresu bieżącej opieki dziennej i nocnej, codziennej toalety podopiecznego, przygotowywania odpowiednich posiłków, podawania leków, sprzątania, robienia zakupów czy też opieki nad posiadanym zwierzakiem. Zadbamy o to, by podopieczny mógł zażywać świeżego powietrza, uczestniczyć w życiu kulturalno-rozrywkowym Krakowa, o ile tylko ma taką potrzebę, oraz odwiedzał swoich krewnych i przyjaciół. Staramy się, nie zmieniać trybu życia, który podopieczny prowadził zanim pojawiły się poważniejsze kłopoty ze zdrowiem i możliwościami działania.

Krakowska firma Credo szuka osób, które nie są w stanie samodzielnie sprawować domowej opieki nad swoimi starszymi bliskimi, a jednocześnie nie chcą ich skazywać na samotność w ośrodkach pomocy. Zapewnimy podopiecznym codzienną pomoc, rehabilitację ruchową oraz wsparcie psychiczne, które jest bardzo ważne w przypadku osób, które każdego dnia czują się coraz bardziej bezradne i mniej samodzielne.

Dzięki nam będziesz miał pewność, że bliska Ci osoba znajduje się pod fachową opieką przez całą dobę – to najlepszy sposób, w jaki możesz się jej odwdzięczyć za to, że przez całe życie troszczyła się o Ciebie i Twoje potrzeby. Teraz Twoja kolej.